25 wrzesień 2014
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

II etap inwestycji przy Kołłątaja. Będzie nowy "INTERGOL"

 

Dani 5 sierpnia na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni zadecydowali o przyznaniu 200 tys. zł na wykonanie boiska przy ulicy Kołłątaja. Starania o dokończenie ciągnącej się już od prawie 3 lat inwestycji było wiele, a sprawa przedkładana była 4 krotnie na sesjach Rady Miasta. Początkowo Rada Osiedla pisała pisma w tej sprawie, później na sesji emitowany był film o stanie boiska oraz o warunkach na nim panujących. Na 3 sesji pojawiała się nawet nasza Sławięcicka młodzież lecz i to nie przyniosło pozytywnego skutku. Skutek pozytywny przyniosła dopiero kampania mediów. Media w postaci Radia Park, Gazety Lokalnej, Telewizji Regionalnej oraz Teleexpresu pokazały jakie zagrożenia stwarza gra piłkę na osiedlowym boisku w Sławięcicach (wszystkie publikacje można zobaczyć w poniższych linkach).

Radio Park

Nowa Gazeta Lokalna

Kurier Opolski

TVP o naszym sukcesie

 

 

Niestety 200 tys. zł to za mało żeby zrealizować zadnia do końca i w takim zakresie jaki był przewidziany w projekcie, dlatego wspólnie stwierdziliśmy że zacząć musimy od boiska i piłko chwytów. Boisko (rzut poniżej) wykonane będzie z sztucznej trawiastej nawierzchni, a piłko chwytu będą z przodu i tyłu boiska. Prace przy budowie boiska ruszą wczesną wiosną na przełomie marca / kwietnia i zakończone zostaną najpóźniej w połowie maja.

inter plan2

inter plan3

W III etapie o który starać się będziemy w roku 2015 miałoby zostać wykonane oświetlenie dozorcze, piłko chwyty po bokach oraz ogrodzenie całego obiektu.

Projekt całego obiektu (zdjęcie poniżej) który opiewał na kwotę 1 300 000 złotych został przez nas troszkę zmieniony i niestety musieliśmy przez to zrezygnować z drugiego boiska wielofunkcyjnego, ale zamiast niego w przyszłym roku społecznymi siłami i pieniędzmi Rady Osiedla wykonamy boisko do siatkówki.

inter plan

 

Ważne wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

loader