Tomasz Scheller

Tomasz Scheller

Około 250 mieszkańców przywitało nowy 2016 rok na plenerowym corocznym sylwestrze w Sławięcicach. Choć temperatura była dużo niższa niż przed rokiem plac obok „krzyża” znów się zapełnił, a impreza trwała do godziny 1:30. Wspaniała atmosfera, moc noworocznych życzeń, wspólne zdjęcia i tańce oraz ognisko to tylko krótki opis tego wspaniałego wydarzenia.

W imieniu całej Rady Osiedla Sławięcice serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji, straży miejskiej i policji za częste patrole oraz życzę wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń w nowym 2016 roku. 

Tomasz Scheller

Galeria zdjęć

Już po raz drugi Rada Osiedla Sławięcice oraz Klub Turystyki Kajakowej Rejak zorganizowali wspólnie spływ kajakowy. Spływ odbył się 13 czerwca i wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników. Łącznie w imprezie wzięły udział 54 kajaki co przełożyło się na 108 uczestników. Pomimo że organizatorem była Rada Osiedla Sławięcice w imprezie wzięło udział bardzo wielu mieszkańców innych osiedli oraz innych gmin co Nas bardzo cieszy J . W tym roku zmieniliśmy trasę i zaczęliśmy spływ rzeką Kłodnicą (stratowaliśmy z Naszego parku obok tzw. „Małego Mostku” ) po czym dopłynęliśmy do Lenartowic gdzie przełożyliśmy kajaki na Kanał Gliwicki i nim wróciliśmy do Sławięcic. Po drodze oczywiście odbyło się śluzowanie w górę. Nasza wyprawa skończyła się obok „Starego Kanału” gdzie czekały już na Nas kiełbaski, napoje i Nasi Sławięciccy muzycy którzy umilili nam czas muzyką. Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie imprezy serdecznie dziękujemy.

P.S. Czekamy na Was za rok! J

Galeria zdjęć

Rozpoczęcie II etapu - budowa boiska przy Kołłątaja. 

 

Dnia 19 stycznia o godzinie 12:00 przekazano teren starego "boiska" pod budowę nowego. Budowa polegająca na wykonaniu sztucznego trawiastego boiska o wymiarach 20 x 40 m, dwóch nowych bramek o wymiarach 3 x 2 m, dwóch piłkochwytów o wysokości 6 m, oraz opaski dookoła boiska z kostki brukowej  kosztować będzie 329 645,84 zł. Przetarg na budowę wygrała firma K+D Budownictwo, a termin zakończenia prac to 31 maj 2015 r. Po spotkaniu z wykonawcą ustalono że prace ruszają natychmiast czyli od 20 stycznia, a jeśli pogoda pozwoli to zakończenie prac nastąpi już w marcu - trzymamy kciuki ! 

Jak wszyscy pamiętamy walka o nowe boisko była skomplikowana, a w roku 2014 udało się wywalczyć na ten cel 200 tys. zł. Niestety ta kwota to połowa tego co potrzebujemy. Na dzień 29 stycznia planowana jest sesja budżetowa w której ujęte zostały dodatkowe pieniądze na boisko przy Kołłątaja. Jeśli projekt zostanie przyjęty przez Radnych są bardzo duże szanse na III etap inwestycji przy Kołłątaja, czyli oświetlanie oraz ogrodzenie terenu boiska.

Za utrudnienia z powodu budowy z góry serdecznie przepraszamy!

duze-Rzut boiska z nowymi rzędnymi

A 01 Zagospodarowanie 1 500

II etap inwestycji przy Kołłątaja. Będzie nowy "INTERGOL"

 

Dani 5 sierpnia na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni zadecydowali o przyznaniu 200 tys. zł na wykonanie boiska przy ulicy Kołłątaja. Starania o dokończenie ciągnącej się już od prawie 3 lat inwestycji było wiele, a sprawa przedkładana była 4 krotnie na sesjach Rady Miasta. Początkowo Rada Osiedla pisała pisma w tej sprawie, później na sesji emitowany był film o stanie boiska oraz o warunkach na nim panujących. Na 3 sesji pojawiała się nawet nasza Sławięcicka młodzież lecz i to nie przyniosło pozytywnego skutku. Skutek pozytywny przyniosła dopiero kampania mediów. Media w postaci Radia Park, Gazety Lokalnej, Telewizji Regionalnej oraz Teleexpresu pokazały jakie zagrożenia stwarza gra piłkę na osiedlowym boisku w Sławięcicach (wszystkie publikacje można zobaczyć w poniższych linkach).

Radio Park

Nowa Gazeta Lokalna

Kurier Opolski

TVP o naszym sukcesie

 

 

Niestety 200 tys. zł to za mało żeby zrealizować zadnia do końca i w takim zakresie jaki był przewidziany w projekcie, dlatego wspólnie stwierdziliśmy że zacząć musimy od boiska i piłko chwytów. Boisko (rzut poniżej) wykonane będzie z sztucznej trawiastej nawierzchni, a piłko chwytu będą z przodu i tyłu boiska. Prace przy budowie boiska ruszą wczesną wiosną na przełomie marca / kwietnia i zakończone zostaną najpóźniej w połowie maja.

inter plan2

inter plan3

W III etapie o który starać się będziemy w roku 2015 miałoby zostać wykonane oświetlenie dozorcze, piłko chwyty po bokach oraz ogrodzenie całego obiektu.

Projekt całego obiektu (zdjęcie poniżej) który opiewał na kwotę 1 300 000 złotych został przez nas troszkę zmieniony i niestety musieliśmy przez to zrezygnować z drugiego boiska wielofunkcyjnego, ale zamiast niego w przyszłym roku społecznymi siłami i pieniędzmi Rady Osiedla wykonamy boisko do siatkówki.

inter plan

 

22 kwiecień 2014

Budżet obywatelski 2014.

W TYM ROKU WALCZYMY O 1 000 000 ZŁ.

 

W RAMACH PROJEKTU BUDŻETU OBYWATELSKIEGO KĘDZIERZYNA KOŹLA 

PRZYJĘTO DO GŁOSOWANIA M.IN. ZADANIE POLEGAJĄCE NA WYKONANIU 

MONITORINGU ORAZ HOT SPOTÓW (BEZPRZEWODOWY ORAZ BEZPŁATNY INTERNET) 

W OSIEDLACH SŁAWIĘCICE, MIEJSCE KŁODNICKIE, CISOWA, LENARTOWICE, PRZYJAŹNI.

 

 

CO OZNACZA TO DLA SŁAWIĘCIC ? : 

- POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA POPRZEZ MONITORING NAJWAŻNIEJSZYCH MIEJSC 

(PLAC ZABAW, PARK, ULICE PRZY SZKOŁACH, SKRZYŻOWANIA) 

- DARMOWY BEZPRZEWODOWY INTERNET W TELEFONACH, TABLETACH, KOMPUTERACH 

NA TERENIE CAŁYCH SŁAWIĘCIC 

  

JAK ZAGŁOSOWAĆ ?  SĄ 2 SPOSOBY: 

1. PRZEZ INTERNET  DO 30 KWIETNIA 2014  POBIERZ KARTĘ DO GŁOSOWANIA 

 KARTA DO GŁOSOWANIA

WPISZ SWOJE IMIĘ, NAZWISKO ORAZ PESEL I ZAZNACZ  “X” PRZY  POZYCJI NR. 27 

ZAPISZ KARTĘ NA SWOIM KOMPUTERZE I WYŚLIJ NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Z TWOJEGO ADRESU E-MAIL MOGĄ ZAGŁOSOWAĆ W W/W SPOSÓB RÓWNIEŻ TWOI NAJBLIŹSI 

(PEŁNOLETNI I ZAMELDOWANI W KĘDZIERZYNIE – KOŹLU)

  

2. GŁOSOWANIE TRADYCYJNE DNIA 23 KWIETNIA W GODZINACH 17-19 DLA MIESZKAŃCÓW 

OSIEDLA SŁAWIĘCICE, W SIEDZIBIE RADY OSIEDLA PRZY UL. BATOREGO 32 (BIBLIOTEKA)

 PRZYJDŹ Z DOWODEM I ZAZNACZ POZYCJĘ NR. 27

  

!!! WAŻNE !!! 

GŁOSOWAĆ MOGĄ  TYLKO OSOBY PEŁNOLETNIE, ZAMELDOWANE NA TERENIE MIASTA KĘDZIERZYN-KOŹLE

 GŁOSOWAĆ MOŻESZ TYLKO RAZ – W DOWOLNIE WYBRANY PRZEZ SIEBIE SPOSÓB

 

JUŻ RAZ WYGRALIŚMY ! 

ŚCIEŻKA ROWEROWA MIĘDZY SŁAWIĘCICAMI A BLACHOWNIĄ 

BĘDZIE BUDOWANA DZIĘKI WASZYM GŁOSOM 

JUŻ W TYM ROKU NA PRZEŁOMIE MIESIĘCY MAJ CZERWIEC

  

ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA 

 RADA OSIEDLA SŁAWIĘCICE 

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SŁAWIĘCIC

 

 

Ważne wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

loader